İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekimleri, Bacağı Kesilmekten Kurtarılan ‘Balım’ İçin Yuva Arıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin veteriner hekimleri, ağır yaralı halde kendilerine getirilen sahipsiz kediyi hayata döndürerek büyük bir başarıya imza attı. Sol ön bacağı parçalanan kedinin, başarılı bir operasyonla bacağı kesilmekten kurtarıldı ve özel bir aparatla tedavi edildi.

Veteriner hekimlerin Balım ismini verdiği kedinin, tedavisinin ardından sıcak bir yuva arayışına başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Halk Sağlığı Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, sahipsiz hayvanların hayatına dokunmaya devam ediyor. PAKO Sokak Hayvanları Sosyal Yaşam Kampüsü’nde gerçekleştirilen zorlu cerrahi operasyonla, Balım’ın parçalanan bacağı özel bir aparatla sabitlendi.

25 GÜNDÜR TEDAVİ ALTINDA

Ameliyat hakkında bilgi veren Veteriner Hekim Mehmet Uysal, ortopedi biriminde kedinin bacağının ciddi şekilde parçalandığını tespit ettiklerini belirtti. Uysal, “Bacağının ciddi şekilde parçalandığını gördük. Hemen gerekli cerrahi tedaviyi uyguladık ve bacağında parçalanan kemikleri özel bir aparatla sabitledik. Güvenli bir yöntem olduğu için bunu tercih ettik. Kedimiz 25 gündür bu şekilde tedavi altında. Bir süre sonra bu taktığımız aparatın kırıklar üzerindeki etkisine bakacağız. Bacak iyileşmiş olursa çıkaracağız. Şu anda sağlığı ile alakalı bir problemi yok. Keyfi yerinde. Bacağını nasıl kullanacağını öğreniyor diyebilirim” diye konuştu.

YENİ BİR YUVA ARAYIŞI

Bu yöntemin zorlu ve maliyetli olduğunu belirten Uysal, “Eğer bu tedaviyi uygulamamış olsaydık, kedinin bacağını ampute etmek zorunda kalacaktık. Çünkü iyileşme olasılığı çok düşük bir kırık. Bu şekilde şans vermek istedik ve kedimiz tedaviye çok güzel bir şekilde cevap verdi. Muhtemelen iyileşip buradan gidecek. En büyük temennimiz, kendisine yuvasının kapısını açacak iyi yürekli bir aileyle birlikte buradan ayrılması” dedi.

Tedavi süreci tamamlanmak üzere olan Balım için şimdi sıcak bir yuva arayışı başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Balım gibi sahipsiz hayvanların bakım ve tedavilerini yaparak onlara ikinci bir şans vermeye devam ediyor. Balım için de aynı umutla, ona kalbini ve evini açacak bir aile aranıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir